Alternatif Okullar » Çocuk Kampları

Çocuk Kampları

 • 2018 ALTERNATİF OKULLAR KARENİN DIŞINDA ÇOCUK KAMPLARI

  Doğa, Permakültür, Tırmanış, Müzik, Drama ve Masal…

  Alternatif Okullar olarak 2015 yazında başladığımız çocuk kamplarımıza 2018 yazında da Antalya Çıralı’da düzenleyeceğimiz kamplarla devam ediyoruz. Her yaz yaptığımız gibi bu yaz da çocuklarımızın ve anne babalarının bizlere öğrettikleri ve edindiğimiz deneyimler doğrultusunda kamp programımızda değişiklikler yaptık. Ana teması doğa ve sürdürülebilir yaşam olan kamplarımızda bu yıl doğa etkinliklerimizi daha da arttırdık.

  2017 yazında çocuklarımızın doğayla iletişimlerini güçlendirmek amacıyla permakültür eğitmenleri çalışmalar yapmıştı. Bu yıl ise kamplarımızda hem permakültür hem de doğa eğitmenleri olacak. Çocuklarımızın permakültür ve doğa etkinlikleri aracılığıyla kamplarımızdan doğayla yeni bir ilişki biçimini deneyimleyerek ayrılacaklarını umut ediyoruz.

  Topluluk duygusunu yetişkinler ve çocuklar olarak deneyimlediğimiz, çocuklarımızın ve yetişkinlerin karar alma süreçlerinin parçası olduğu, açık iletişimi temel alan bu kamplarda çocuklarımız için çeşitli etkinlikler olacak. Öncelikli amacımız çocuklarımızın biricikliğine değer verilen bir “toplulukta” keyifle vakit geçirmesi. Bu nedenle permakültür çalışmaları kapsamında çocuklarımızla kerpiç etkinlikleri yapacağımız, kompostu deneyimleyeceğimiz, tohumlarla tanışacağımız, doğanın bize sunduğu malzemelerle krem/masaj yağı ve kendi boyamızı yapacağımız, atık kağıtları yeniden kağıda dönüştüreceğimiz, doğa yürüyüşü yapıp, ateş yakmayı ve çadır kurmayı öğreneceğimiz, farklı malzemelerle oluşturacağımız müzik istasyonumuzda doğaçlama müzik yapacağımız, çocuklarımızın bulduğu malzemelerle müzik istasyonumuzu zenginleştireceğimiz, beraber şarkılar söyleyeceğimiz, kendi yaptığımız atıştırmalıkların ve dondurmaların tadına doyamayacağımız, kayalara tırmanıp biraz da yukarıdan dünyayı izleyeceğimiz, zorlu bir yürüyüşün sonunda yanartaşın hikayesinini paylaşacağımız, ip üstünde yürüme ve yürüme takozlarıyla (7-10 yaş) dengemizi bulmaya çalışacağımız, bolca yürüyeceğimiz ve yüzeceğimiz… kısacası dolu dolu ve keyifle geçireceğimiz günler planladık.

  Anne babalar için ne yazık ki talep ettikleri takdirde gün içinde gerçekleşecek alternatif eğitim sohbetleri dışında özel etkinliklerimiz yok :). Ancak bu yıl konaklayacağımız pansiyondan çıkıp 250 metre yürüyerek denize ulaşabileceksiniz. Ayrıca geceleri bol yıldızlı bir sahil sizleri bekliyor olacak :)

  Beraber yaratmak, düşünmek, eğlenmek ve öğrenmek için sizleri ve çocuklarımızı kamplarımıza bekliyoruz :).

  TARİH VE YAŞ GRUBU

  25-30 Haziran 2018 Çıralı 5-7 YAŞ

  1-6 Temmuz 2018 Çıralı 8-10 YAŞ

  14-19 Temmuz 2018 Çıralı 5-7 YAŞ (Kontenjan dolmuştur. Yedek kayıt yaptırabilirsiniz.)

  22-27 Temmuz 2018 Çıralı 8-10 YAŞ (Kontenjan dolmuştur. Yedek kayıt yaptırabilirsiniz.)

  12-17 Ağustos 2018 Çıralı 5-7 YAŞ (Kontenjan dolmuştur. Yedek kayıt yaptırabilirsiniz.)

  KONTENJAN

  Her bir kampın kontenjanı 17’dir. 17 çocuğun katıldığı kamplarda permakültür eğitmeni, müzik eğitmeni, drama-masal ve doğa eğitmeni olmak üzere 4 eğitmen, kamp organizatörü ve bir asistan olmak üzere 6 kişi görev alacaktır. Çocuk sayısının 12’den az olması durumunda kamplarda 3 eğitmen, kamp organizatörü ve bir asistan olmak üzere 5 kişi görev alacaktır.

  KAMPLAR ŞAHİN PANSİYON ALTERNATİF OKULLAR ORTAKLIĞIYLA DÜZENLENMEKTEDİR.

 • PROGRAM

  Kamp alanı dışında gerçekleşecek kaya tırmanışı, yanartaş turu, cam atölyesi ve merhem/masaj yağı atölyesi için hem ziyaret edeceğimiz yerlerin kendi programlarını yapabilmeleri adına hem de transferler açısından etkinliklerin belirli saatlerde olması gerekiyor. Ancak bunun dışındaki permakültür, doğa etkinlikleri, plastik sanatlar, el işi, müzik, drama ve deniz zamanlarını hem çocuklarla beraber planlamayı hem de hava sıcaklığını, yorgunluk düzeyini dikkate alarak etkinlik akışını esnetebilmeyi tercih ediyoruz.

  Sonuç olarak ilk gün 12.00-19.00 tarihleri arasında kampa gelip, yerleşiyor, tanışıyor ve çocuklarla farklı etkinlikler yapıyoruz. Son gün ise 12.00’da kamptan ayrılıyoruz. Her gün anne-babaların istekleri doğrultusunda alternatif eğitimle ilgili sohbetler yapıp belgeseller izliyoruz.

  Diğer zamanlarımızda ise çocuklarımıza aşağıdaki etkinlikleri sunuyoruz. Çocuklarımız da isterlerse bu etkinliklere katılıyorlar:

  Kaya tırmanışı

  Permakültür etkinlikleri: Kerpiç etkinlikleri, tohum topu, doğanın eczanesi, kompost.

  Merhem/masaj yağı atölyesi: Yapılacak merhem ya da yağa Herbişi ekibi karar verecektir. https://herbisi.com.tr/

  Cam atölyesi: Camdan caretta caretta kolyesi yapımı

  Doğa etkinlikleri: Yanartaş turu, doğa yürüyüşü, ekip oyunları, ateş yakma ve çadır kurma.

  Plastik sanatlar: Doğal malzemelerle sanat çalışmaları, doğal boya yapımı, kağıt yapımı

  Drama ve masal

  Müzik: Farklı malzemelerle kurulan müzik istasyonunda çocuklar dilediği zaman müzik yapabilecekler ve bu istasyonu istedikleri malzemelerle zenginleştirebileceklerdir.

  Atıştırmalık ve dondurma yapımı

  Deniz zamanı

 • 2019 ücretleri yakında açıklanacaktır.

  Kayıtlar önkayıt sırasına göre alınmaktadır.

 • GÜVENLİK: Eğer çocuklarımızın evcil havyan tüyü, toz, polen, arı vb alerjileri varsa kampa kayıt yaptırmadan önce çocuklarımızın tüm bu etkilere maruz kalabileceklerini göz önünde bulundurmanızı rica ediyoruz. Bu tür alerjilere sahip çocuklarımızın kampa katılması yönünde karar verdiğiniz takdirde gerekli destekleyeci ilaçları yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca çocuğunuzun ve sizin sara, alerji, tansiyon, şeker vb gibi hastalıklarınız varsa bizleri önceden bu konuda bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Ayrıca çocukların temel güvenlik sorumluluğunun ailelere ait olduğunu hatırlatmak isteriz.

  GİYSİ / MALZEME: Çocuklarımızın doğanın sahipleriyle uyum içinde özgürce hareket edebilmesi için, doğa yürüyüşlerinde kullanılmak üzere kapalı ve rahat bir ayakkabının; güneş kremi ve şapkanın; etkinlikler sırasında rahat edebilmeleri için doğal malzemelerden yapılmış kıyafetlerin; sineklere karşı mümkünse doğal bir koruyucunun ve bir fener getirilmesi önerilmektedir. Ayrıca paketlenmiş su satın almak yerine suyunuzu soğuk tutacak bir termos bu mümkün değilse matara/su şişesi getirmenizi de rica ediyoruz.

  NELER GETİRİLMEMELİ Daha önce gerçekleştirdiğimiz kamplardan edindiğimiz deneyimler ipad vb araçların çocukların kamp programına dahil olmasını engellediğini ve çocuklar arasında çatışmaya neden olduğunu gösterdi. Benzer şekilde kampa cips, şeker vb abur cubur getirilmesinin de çocuklarına doğal beslenme alışkanlığı kazandırmaya çalışan aileler açısından sıkıntı oluşturduğunu deneyimledik. Bu nedenlerle kampa ipad vb araçların ve katkı maddeleri içeren abur cuburların getirilmemesi yönünde hassasiyet gösterilmesini ve çocuklarımıza kampa gelmeden önce gerekçeleri ile beraber bu durumun açıklanmasını rica ediyoruz. Kuruyemiş, kuru meyve gibi sağlıklı atıştırmalıklardan dilediğiniz kadar getirebilirsiniz :). Benzer şekilde arada sırada markete uğradığımızda aldığınız ürünlere de dikkat etmenizi rica ediyoruz. 17 çocuğun bulunduğu bir ortamda bir çocuğa paketli dondurma ya da herhangi bir sağlıksız atıştırmalık alındığında diğer çocuklar da bunu talep etmekte ve bu durum kampa katılan kimi aileler için sorun oluşturmaktadır. Bu konuda da hassasiyetinizi rica ediyoruz. Daha önce gerçekleştirdiğimiz kamplarda tüm bu uyarılarımıza rağmen ipad getiren, hatta çocukların odalarda ipad kullanmasını destekleyen / izin veren ebeveynlerle karşılaştık. Böyle durumlarda çocukların elinden ipad / telefonu almak bizim eğitim yaklaşımımıza uygun düşmemektedir. Bununla birlikte bizim ilgili aileye ve kampa dair motivasyonumuzu olumsuz etkilemektedir. Eğer ipad ve sağlıksız atıştırmalıklar konusunda kampın eğitmenleri ve katılımcılarıyla aynı fikirde olmadığınızı düşünüyorsanız bu kampın sizin için uygun olmadığını üzülerek ifade etmek zorundayız.

 • Çocuklarımız kaya tırmanışı etkinliklerini uzun yıllardır alanda deneyimi olan OLYMPOS ADVENTURE CENTER eğitmenleri rehberliğinde yapacaklar. Merhem/masaj yağı atölyesi ise HERBİŞİ ekibi tarafından gerçekleştirilecek. Cam atölyesi içinse ART GARDEN’I ziyaret edeceğiz. Alternatif Okullar adına Eylem Korkmaz kamp boyunca organizasyonla ilgili tüm konularla ilgilenecektir. Ayrıca anne-babaların talepleri doğrultusunda alternatif eğitimle ilgili deneyimlerini paylaşacaktır. 17 çocuğun katıldığı kamplarda Eylem Korkmaz ve asistanının dışında permakültür, doğa, müzik ve drama-masal olmak üzere 4 eğitmen görev alacaktır. Çocuk sayısının az olması durumunda kamplarda 3 eğitmen görev alacaktır.

  EYLEM KORKMAZ

  2001 yılında Marmara Üniversitesi Kimya Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Ana Bilim Dalı’nda ‘Montessori Metodu’ üzerine yaptığı tez çalışması ile yüksek lisansını; 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı’nda ‘demokratik eğitim’ üzerine yaptığı tez çalışması ile doktorasını tamamladı. 2007-2014 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2005 yılından bu yana Türkiye’de alternatif eğitimin yaygınlaşması amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Alternatif Eğitim Derneği’nin ve Başka Bir Okul Mümkün Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Korkmaz, 2014 yılında da www.alternatifokullar.com web sitesini kurmuştur ve Özgür Çocuklar İçin Eğitim: Montessori Metodu adlı kitabın yazarıdır. Yurtdışı alternatif okul ziyaretleri, alternatif eğitim konferansları ve çocuk kampları düzenlemekte, Montessori metodu, alternatif eğitim ve demokratik eğitim üzerine seminerler vermektedir.

  ALPER CAN KILIÇ - PERMAKÜLTÜR/DOĞA EĞİTMENİ

  Üniversite yıllarımda başladı doğayla olan keşif ve öğrenme hikayem, permakültüre olan ilgim, merakım. 2010 yılında Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsü ve Mustafa Fatih Bakır ile bu yolda ilk adımlarımı attım. Ardından aynı yıl TPAE'nin desteğiyle Bill Mollison ve Geoff Lawton hocalarımdan da PDC kursu alarak bir permakültür tasarımcısı oldum. 2010 Bayramiç Permakültür Buluşması ve 2012 Marmariç Akdeniz Bölgesel Permakültür Konferansı&Buluşması sonrasında, eğitimci eğitimi ve diğer eğitimler/atölyelerle bilgimi derinleştirmeye çalıştım. Bu öğrenme sürecini devam ettiriyor, çalışmaya devam ediyorum, edeceğim.

  Geçen 8 yıl boyunca kırsalda gönüllü olduğum çiftliklerde uyguladığım çeşitli çalışmalarla, kentte Permablitz Bahçeleri, Tarlataban, Roma Bostanı gibi irili ufaklı pek çok alanda çeşitli tecrübeler edinerek yoluma, doğayı dinlemeye, bitki-hayvan-insan ilişkilerini anlamaya ve keşfetmeye devam ediyorum. Kent bostanları, topluluk olmak, etik ve temiz gıdaya ulaşmak, gıda toplulukları, lafın özü görünmez yapılarla da uzun süredir yoğun olarak ilgileniyorum ve çevremde bu yapıların geliştirilmesi adına gönüllü çalışmalar yürütüyorum. Yeryüzü Derneğinin topluluk destekli tarım projesine uzun süredir bu bağlamda destek vermeye devam ediyorum. Geliştirmeleri 2015 yılında başlayan ve 2016 itibarı ile yayına başlayan, tamamen sivil bir oluşum olan ve gönüllülük esasıyla yürüyen EkoHarita projesi ile de bilginin daha kalıcı ve ulaşılabilir olması için dostlarımla çalışıyorum. Doğa Yolun Olsun topluluğu adı altında gönüllü permakültür eğitmeni ve EkoHarita gönüllüsü olarak bilginin yayılmasına destek olmaya ve bildiklerimi paylaşmaya çaba gösteriyorum.

  2017 Temmuz ayında Alternatif Okullar “Karenin Dışında Çocuk Kampları” ile çocuklarla da permakültür üzerinden uzun soluklu bir iletişim kurmaya çalıştım. 4-6 ve 7-9 yaş grubu çocuklarla 2 hafta boyunca kerpiç, tohumlar, haritalama, ağaçlar, yapraklar, örüntüler, kompost ve geri dönüşüm ile daha pek çok konu üzerine etkinlikler gerçekleştirdim. Benim için inanılmaz derecede ufuk açıcı bir deneyim oldu. Hala çalışmakta olduğum ÇEKÜL Vakfında gönüllü katılımcısı olduğum Bilgi Ağacı projeleri yoluyla da zaman zaman okul bostanlarının tasarlanmasına ve uygulanmasına katkıda bulunurken, çeşitli yaş gruplarından çocuklarla beraber keşfetme, çocukların doğayla olan ilişki ve ihtiyaçlarını gözlemleme ve deneyimlerimi paylaşma fırsatı buluyorum. Kent bostanlarında benden 15 yaş küçük kardeşim Kaan ile yaşadığım birebir deneyim sonrası okul ve kent bostanlarında tekrar çocuklarla bir araya gelmiş olmaktan keyif duyuyorum. Son olarak ilkini 10-18 Haziran'da, ikincisini 29 Temmuz - 6 Ağustos'da Doğa Yolun Olsun gönüllüleri olarak gerçekleştirdiğimiz "Ekolojik Yaşam Deneyimi, Permakültüre Giriş Kursu ve Gıda Ormanı Uygulaması" kampında 3 güne yaydığımız 12 saatlik bir programla teorik ve uygulamalı olarak ilk permakültüre giriş kurs eğitmenliği deneyimimi yaşadım. Nicelerine...

  Doğaya bir çocuğun gözleriyle bakmak, gözlemlemek, heyecanlanmak, paylaşmak ve birlikte keşfetmek için sizleri de tanış olmaya davet ediyorum. Aynı yoldayız, doğa yolunda… Öğrenmeye birlikte devam edelim, tanış olalım, dayanışalım, konuşalım. e-posta: alper.c.kilic@gmail.com

  KIVILCIM HARİKA SEYDİM - SANAT EĞİTMENİ

  2009 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2012 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başladı. 2015 yılında Ali Akay’ın küratörlüğünde Şekerbank Açık Ekran Galerisi’nde ilk kişisel video art sergisini açtı. 2009 yılından beri resim ve video art çalışmalarıyla çeşitli karma sergilere katılmaya ve üretmeye devam ediyor. Çağdaş sanata olan ilgi ve merakını çocuklarla paylaşarak, birlikte üreterek, öğrenerek ve eğlenerek eş zamanlı olarak ilerletiyor. 2009 yılından beri görsel sanatlar eğitmeni olarak devlet kurumlarında, özel okullarda, halk eğitim merkezlerinde, müzelerde çocuk ve yetişkinlerle çalışmaya devam ediyor. 2012 yılından beri Enka Okullarının okul sonrası atölyelerinde ve yaz okulunda; animasyon, resim, baskı ve origami atölyeleri gerçekleştiriyor. 2017 yılında Borusan Contemporary Müzesi’nde Gazi Selçuk önderliğinde 4-12 yaş aralığındaki çocuk atölyelerinde görsel sanatlar alanında eğitmenlik yaptı. Şu anda Kadıköy Pera Güzel Sanatlar’da 4-15 yaş aralığındaki çocuklarla heykel, resim, baskı, video alanında çok çeşitli tekniklerle atölyeler gerçekleştirmeye, çocukların yaratıcılıklarını geliştirebileceği ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir alan yaratmaya, çocuklardan ilham almaya ve onlardan öğrenmeye devam ediyor. e-posta: kivilcim_harika@hotmail.com

  SERDAR UĞURLU - DRAMA EĞİTMENİ

  İzmir’de 1998 yılından itibaren tiyatro topluluklarında çalışmaya başladı. 2002-2004 yıllarında İstanbul’da prodüksiyon asistanlığı ve metin yazarlığı yaptı. Ardından, Ankara üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi- Tiyatro Bölümü’nden 2009 yılında mezun oldu. Eş zamanlı olarak beş yıl Ankara Devlet Tiyatrosu’da çocuk ve kukla tiyatrosunda Oyuncu-Oynatıcı olarak çalıştı, Ankara TRT’de ve reklam ajanslarında seslendirmenlik yaptı. Belgesel ve kısa filmlerin yapım süreçlerine katıldı. 2011’den itibaren İzmir’de kolejler, devlet okulları ve belediyelerde drama eğitmenliği ve senaryo atölyeleri düzenledi. 2014 yılından itibaren çalışmalarına orff atölyelerini ekledi. Şu an halen özel bir kurumda dramaturg ve yardımcı yönetmen olarak çalışmaktadır. Çocuklarla ve gençlerle çalışmaktan mutlu olmaktadır. e-posta: serdarugurlu1980@gmail.com

  MEHTAP ALİŞAN - ORFF EĞİTMENİ

  İzmir'de doğdu. Çocuk gelişimi okuyan Alişan yaratıcı drama liderliği sertifikasına ve Orff eğitmenligi sertifikasına sahiptir. Drama, geri dönüşüm atölyesi, kukla atölyesi gibi çalışmalarda bulunmakta ve çocuklarla uzun zamandır orff atölyeleri yürütmektedir. Birçok okulda 6-11 yaş arası çocuklarla çalışmalarını sürdürmektedir. Çocuklarla enstrüman yapmaktan ve yaptıkları enstrümanlarla doğaçlama çalışmaktan çok keyif alıyor. e-posta: mehtapalisan82@gmail.com

  DİLEK YÜRÜK - PERMAKÜLTÜR EĞİTMENİ

  Dilek Yürük İstanbul Üniversitesinde ki peyzaj mimarlığı eğitimini 1998 yılında tamamladıktan sonra kamusal ve özel alanlarda ki farklı projelerde tasarımcı ve uygulamacı kimlikleriyle görev aldı.

  Mesleğinin ilgi alanları kişisel kaygılarıyla birleşince Bayramiç Yeniköyde ‘Ekolojik Yapılar Atölyesi’ ne katılmasıyla başlayan dönüşümünü 2013 yılında Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsünden permakültür tasarımcısı eğitimi alıp özellikle çocuklarla ve öğretmenlerle kent bostanları, gıda farkındalığı, yerel üreticinin desteklenmesi başlıklarının bulunduğu eğitimler gerçekleştirerek başlattı. Salt Yorumlama ekibiyle Okullarda Permakültür başlığıyla öğretmenlerle, Beşiktaş Belediyesi Bahçe ve Çiçek Festivali kapsamında danışmanlığını ve yürütücülüğünü yaptığı okul bahçelerinde gerçekleştirilen bostan projelerinde öğretmen ve öğrencilerle birlikte, 2017 yılında Uluslararası Antalya Mimarlık Bienalin de gerçekleştirdikleri ‘ Komün-Aksiyon Duvar ‘ işini POT+ ekibiyle ve İstanbul da bostanlarla ilgili gerçekleştirdikleri ‘ Bostan Hikayeleri ‘ web sitesi , dergi ve kent karşılaşması gerçekleştirdiği çalışmalarından bazıları.

  “Doğa, bize dedelerimizden kalan bir miras değil, torunlarımıza bırakacağımız bir emanettir.” *mottosuyla halen farklı okullarda "okul bostanları" başlığıyla eğitimlerine devam eden Dilek, TMMOB Peyzaj Mimarlari Odası İstanbul Şubesin de 2014-2018 dönemlerinde Yönetim Kurulu üyeliği yaptı, halen Slow Food birliklerinden Fikir Sahibi Damaklar gönüllüsü, 4 yıldır düzenlenen kentsel tarıma ve Yedikule bostanlarına, şehirde biyoçeşitliliğe dikkat çekmek amacıyla başlayan ’ Marul Bayramı’nının organizasyonunda aktif olarak görev almakta ve Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde yarı zamanlı öğretim elemanı olarak 'Şehrin Peyzaj Katmanları ' dersini vermekte. e-posta: d.yuruk@yahoo.com

 • 2015, 2016 ve 2017 OLİMPOS VE ÇIRALI KAMPLARI

  IMG_8319 IMG_9099 IMG_9144 IMG_8332 IMG_8337 IMG_8365 IMG_8366 IMG_8379 IMG_8414 IMG_8423 IMG_8432 IMG_8433 IMG_8437 IMG_8553 IMG_8559 IMG_9144 IMG_8572 IMG_8597 IMG_8673 IMG_8675 IMG_8793 IMG_8816 IMG_8891 IMG_8896 IMG_8920 IMG_8958 IMG_8977 IMG_8989 IMG_8731 IMG_8511 IMG_8327 IMG_8372 IMG_8462 IMG_8980 IMG_9096 IMG_8877 IMG_8918 IMG_8649 IMG_8748 IMG_8649 IMG_8703 IMG_8463 IMG_8498 IMG_8550 IMG_8551 IMG_8573 IMG_8386 IMG_8387 IMG_8430 IMG_8576 IMG_8577 IMG_8624 IMG_8726 IMG_8768 IMG_8794 IMG_8926 13876230_623534214473434_2831837474113641215_n 13962681_623534431140079_4638493474161925485_n 13924873_623534381140084_6877672791508621870_n 13939458_623534711140051_1621426494340250708_n 13935145_623534334473422_1482135367441556935_n 13872919_623533957806793_5729950265124240311_n 13872919_623533957806793_5729950265124240311_n 13872919_623533957806793_5729950265124240311_n 13495047_605316802961842_4192172506324900287_n 13891938_623533991140123_3606063621744973485_n 13880289_623533944473461_8015515323317482788_n 13876435_623534194473436_8746305476745271824_n 13680684_623533927806796_2999676837435003295_n 13495060_603907389769450_8829650346073315729_n YANARTAS 13900159_623534337806755_1615409437195744676_n IMG_0071 11870658_948061118584341_1154178652505469579_n 11826019_702125086559237_5639151668102092601_n IMG_1423 IMG_1468 IMG_1557 IMG_1604 2015-07-03 15.22.08-2 11811524_10153028296533148_4384194909301584551_n 2015-06-30 11.52.33 11822670_702125276559218_3334405206340127512_n IMG_1686 IMG_1422 2015-06-28 12.53.41 IMG_1427 IMG_1436 IMG_1441 IMG_1459 IMG_1477 IMG_1566 IMG_1597 IMG_1641 11223644_10205413138821951_1735914031858334515_n 10985933_10205413149102208_9123617769293775143_n 11667947_10153379884959675_1690371942_n 11713641_10153379888244675_694360166_n 11692717_10153011826326094_6808584111340135325_n 2015-07-02 21.37.21 2015-07-02 15.39.08 19026_730042087118427_2568761513568583680_n 11221520_948063191917467_1805220427348422359_n 11885099_948059028584550_4038813669366841435_n 11822468_10153028296713148_7496914762033725978_n
 • Çocuk kampları Çıralı Şahin Pansiyon’da düzenlenecektir. Pansiyon denize 250 metre uzaklıktadır. Kampa kayıt yaptırmadan önce kamp yapılacak pansiyonun web sitesini ve aşağıda yer alan fotoğrafları incelemenizi rica ediyoruz. Standart odalar iki katlı bir binanın giriş ve birinci katlarında yer almaktadır. Standart odalarda sadece yatak, banyo-tuvalet ve klima bulunmaktadır. Şahin Pansiyon Web Sitesi: https://www.sahinpension-cirali.com/türkçe/şahin-pansiyon/

  Standart Odaların Fotoğrafları

  IMG_6988 IMG_6989 IMG_6995 IMG_7003 IMG_7004 IMG_7005 image image image

  Bahçe Fotoğrafları

  image image image image image
 • Kampla ilgili sorularınız için Eylem Korkmaz'a 05332330007 no'lu telefondan ya da alternatifokullar@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. 12-25 Nisan, 14-31 Mayıs tarihlerinde yurtdışında olacağımız için bu tarihlerde mail ya da whatsapp üzerinden iletişim kurabilirseniz seviniriz.

  KAMP ADRESİ

  Şahin Pansiyon Çıralı, Kemer, Antalya

  Şahin Pansiyon Telefon: +90 242 825 71 16 /  +90 545 478 03 03 / +90 534 263 79 87

  Web Sitesi: https://www.sahinpension-cirali.com